Młodzież z powiatu pilskiego na zawodach w Niemczech

Data: 21-09-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Młodzież z powiatu pilskiego na zawodach w Niemczech

W dniach 17-20 września br. 20 - osobowa grupa młodzieży z powiatu pilskiego, z klubów lekkoatletycznych KS Gwardia Piła i PLKS Gwda Piła, uczestniczyła w zawodach lekkoatletycznych Kreissparkassencup 2015 w Borken. Wyjazd zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Pile, w ramach kontaktów partnerskich między Powiatem Pilskim i Powiatem Schwalm-Eder w Niemczech.

Wizyta młodzieży z powiatu pilskiego odbyła się na zaproszenie starosty powiatu Schwalm-Eder Winfrieda Beckera. Prócz udziału w zawodach dla pilskiej delegacji przewidziano wiele atrakcji w tym m. in. zwiedzanie miasta Fritzlar oraz wizytę w Parku Narodowym Nationalpark Kellerwald.
Młodzieży towarzyszyli: Roman Marciniak - trener Klubu Sportowego Gwardia Piła, Zbigniew Łapacz - trener PLKS Gwda Piła (opiekunowie podczas wyjazdu) oraz Bernard Adamczyk – inspektor Gabinetu Starosty Starostwa Powiatowego w Pile, opiekun, kierownik wyjazdu i tłumacz.
Nasza delegacja została zaproszona również na spotkanie ze starostą powiatu Schwalm-Eder i obdarowana okolicznościowymi pamiątkami. Starosta, w dniu zakończenia zawodów w Borken, uhonorował też pilskie drużyny pucharami.

Tekst: Agnieszka Matusiak
Zdjęcia: Bernard Adamczyk