Łowili po raz trzeci

Data: 21-08-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Łowili po raz trzeci

Ponownie nad Jeziorem Młotkowieckim odbyły się Zawody Wędkarskie dla Osób Niepełnosprawnych z Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej, działających na terenie powiatu pilskiego. Patronat nad zawodami objął starosta pilski Franciszek Tamas. Trzecią edycję imprezy zorganizował DPS w Chlebnie, a wspierało go wyrzyskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego.

W zawodach uczestniczyło dziewięć dwuosobowych drużyn z domów pomocy społecznej w Dębnie, Chlebnie, Rzadkowie i Falmierowie, a także z warsztatów terapii zajęciowej w Liszkowie, Rzadkowie, Ujściu, Leżenicy oraz Piły.

Zawodnikom kibicowali zaproszeni goście: starosta pilski Franciszek Tamas,  przewodniczący rady powiatu Kazimierz Wasiak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pile Anna Szarzyńska, prezes Okręgu Nadnoteckiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Pile Czesław Pachowicz  a także dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej. Puchary i dyplomy wręczali reprezentanci władz powiatu. Pięciu najlepszych zawodników otrzymało w nagrodę  wędki, a pozostali - upominki rzeczowe.

- Serdecznie dziękujemy panu staroście, prezesowi Okręgu Nadnoteckiego PZW oraz zarządowi Koła PZW w Wyrzysku za okazane wsparcie i pomoc w zorganizowaniu zawodów, a także ufundowanie uczestnikom pucharów i nagród rzeczowych – powiedział w imieniu osób odpowiedzialnych za zawody Edward Starszak, dyrektor DPS w Chlebnie.

Klasyfikacja III Powiatowych Zawodów Wędkarskich dla Osób Niepełnosprawnych:

Drużynowo:

I miejsce - WTZ w Rzadkowie

II miejsce - DPS w Rzadkowie

III miejsce - DPS w Chlebnie

IV miejsce – WTZ w Leżenicy

V miejsce - DPS w Falmierowie

VI miejsce - DPS w Dębnie

VII miejsce - WTZ  w Ujściu

VIII miejsce – ŚDS Caritas w Pile

IX miejsce - WTZ w Liszkowie

Indywidualnie: