Pozostały miłe wspomnienia

Data: 19-08-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pozostały miłe wspomnienia

Kilkunastodniowa wizyta gości z powiatu kryżopilskiego dobiegła końca. Nie sposób opisać wszystkiego, co przeżyła młodzież z Ukrainy w powiecie pilskim. Bogaty w atrakcje program to jedno, ale jeszcze ważniejsza od rozbudowanego harmonogramu była serdeczność w kontaktach. Jak łatwo się domyślić, podczas wtorkowego pożegnania z niejednych oczu popłynęły łzy…

Trwałym znakiem po tegorocznej wizycie ukraińskich przyjaciół będzie podpisany wczoraj list intencyjny, w którym wolę bardziej intensywnej współpracy zadeklarowali dyrektorzy Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile (Marek Święszkowski) oraz Powiatowego Domu Uczniów w Kryżopilu (Oksana Gerasymczuk). Kto wie, być może teraz relacje pomiędzy obiema grupami będą jeszcze silniejsze.

Do zobaczenia, Przyjaciele!