Wdzięczni wobec wojska

Data: 18-08-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wdzięczni wobec wojska

- Nasze wspólne zadanie to upamiętnianie bohaterstwa poprzednich pokoleń i nauka bezinteresownej miłości do kraju. Dbałość o zjednoczoną Europę nie zamyka drogi postawom patriotycznym. Wprost przeciwnie –nasza tożsamość, wyrosła na naszej historii, ubogaca cały kontynent i może stanowić natchnienie również dla innych nacji. Obecnym tutaj reprezentantom Wojska Polskiego życzę odwagi do sięgania po najwspanialsze wzorce. Z całego serca dziękuję za to, że odważyliście się na kontynuację dzieła poprzednich generacji naszego oręża. Wasza obecność – dawniej i dziś – sprawia, że w Polsce, naszym domu, możemy czuć się bezpiecznie – tymi słowami, podczas piątkowych uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego, zakończył przemówienie Kazimierz Wasiak, przewodniczący rady powiatu w Pile.

Uroczystość przy pomniku Tysiąclecia na placu Zwycięstwa stanowiła pierwszą część obchodów. Po krótkiej przerwie liczna grupa zebranych, z przedstawicielami służb mundurowych na czele, udała się do kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, gdzie sprawowano uroczystą Mszę świętą. Po jej zakończeniu odbyło się okolicznościowe spotkanie, podczas którego każdy mógł się posilić oraz obejrzeć pokazy, przygotowane przez wojsko, straż i policję. Wielu potencjalnych uczestników festynu przestraszył upał, ale ci, którzy dotarli, z pewnością nie żałowali.