Z wizytą u Dyrekcji

Data: 14-08-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Z wizytą u Dyrekcji

Wicestarosta pilski Stefan Piechocki uczestniczył w środę, 12 sierpnia w spotkaniu z władzami poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – dyrektorem Ryszardem Sikorą i jego zastępcą Tadeuszem Łuką. Rozmowa dotyczyła planowanych inwestycji oraz problemów dotyczących dróg krajowych, przecinających nasz powiat.

Jak relacjonuje reprezentant władz powiatu, dyskusja była wielowątkowa. Rozmawiano między innymi o planach dotyczących budowy obwodnicy Ujścia. Rozmówcy poruszyli również problem zakazu poruszania się ciągników rolniczych na drodze dojazdowej do podstrefy ekonomicznej w Pile przy ulicy Wawelskiej. Jest duża szansa, że ograniczenie zostanie zniesione.

Wielkopolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma swoją siedzibę przy ulicy Siemiradzkiego 5 a w Poznaniu. Informacji o sytuacji na drogach zarządzanych przez GDDKiA udzielają całodobowo dyżurni Punktów Informacji Drogowej pod ogólnopolskim numerem telefonu 19 111.