Serdecznie witamy w powiecie pilskim

Data: 11-08-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Serdecznie witamy w powiecie pilskim

Przyjaźń na linii powiat pilski – powiat kryżopilski rozwija się. Najlepszym dowodem na prawdziwość tych słów jest trwająca od piątku, wyjątkowo bogata w atrakcje wizyta gości z Ukrainy. Do Piły, prosto z partnerskiego powiatu, przyjechała kilkunastoosobowa grupa młodzieży oraz ich opiekunowie. – Chciałbym, żeby nasi przyjaciele ze Wschodu czuli się tutaj jak w domu. Dobrze wiemy, że Ukraina przeżywa ostatnio trudne chwile. Mam nadzieję, że goście z Kryżopila będą mogli w naszym powiecie odetchnąć i choć na chwilę zapomnieć o niepokojach w  ich ojczyźnie – mówi starosta pilski Franciszek Tamas.

O niektórych tylko atrakcjach, jakie uwzględniono w programie wizyty, opowiada Eligiusz Komarowski, etatowy członek zarządu powiatu w Pile: - Zakwaterowaliśmy gości w niedawno wyremontowanym internacie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica, który będzie ich bazą do wtorku, 18 sierpnia. Podczas pobytu w powiecie młodzież odwiedzi między innymi muzeum okręgowe w Pile i skansen w Osieku. W planie są także atrakcje wodne: wyprawa na pływalnię do Kaczor, rejs statkiem po Gwdzie oraz - prawdopodobnie - spływ kajakowy do Krępska. Oczywiście, będąc na ziemi pilskiej nie można przegapić kursu białośliwską kolejką, a także wyprawy do sanktuarium w Górce Klasztornej. Tuż przed odjazdem w rodzinne strony, do swojej posiadłości zaprosi gości radny rady powiatu, Henryk Stokłosa, który zaproponuje młodzieży… przeloty helikopterem!

W planie są także dalsze wyprawy – do Poznania i Trójmiasta. Ukraińcy będą też w Wałczu, gdzie wybiorą się w niedzielę, aby uczestniczyć w prawosławnym nabożeństwie. Krótko mówiąc, przybysze ze Wschodu, dzięki otwartości władz powiatu, przeżyją wiele miłych chwil. Życzymy udanego pobytu!