Punktują aż miło

Data: 11-08-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

To był wyjazd! Ze zorganizowanej w Łodzi Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce pilanie wrócili z kilkoma medalami. Upalna pogoda nie sprzyjała poprawianiu rekordów życiowych, ale nie przeszkodziła też młodym sportowcom we wspaniałym reprezentowaniu Piły i powiatu.

Dwunastoosobowa grupa zawodników pilskiej Gwardii zdobyła trzy medale. Srebrny i ten najcenniejszy, złoty, wybiegała znakomita sprinterka, Klaudia Adamek. Nastolatka zajęła drugie miejsce w biegu na 100 metrów w czasie 11 sekund i 89 setnych oraz zwyciężyła w wyścigu na dystansie dwukrotnie dłuższym (czas 24,60). Srebro zdobył też skoczek w dal, Jakub Klęsk. Kuba ukończył zawody ze wspaniałym rezultatem 6 metrów i 75 centymetrów. Co ciekawe, swój najlepszy wynik wywodzący się z Ujścia sportowiec uzyskał w ostatniej próbie.

Jak informuje Jerzy Żyliński, wiceprezes Gwardii, zarządzany przez niego klub ma powody do satysfakcji jeszcze z jednego powodu. Otóż Gwardziści zdobyli w Łodzi 63 punkty w młodzieżowym współzawodnictwie, dzięki czemu okazali się najlepszym zespołem spośród wszystkich wielkopolskich drużyn i jednocześnie piątym w klasyfikacji generalnej.

Nie sposób nie wspomnieć o sukcesie innego pilanina, występującego w barwach Gwdy Arkadiusza Drozdowicza. Trenowany przez Ignacego Krzewińskiego Arek wygrał podczas tych samych zawodów chód na dystansie 10 kilometrów. To kolejny wielki sukces młodego następcy Kamila Kalki. Duże brawa dla naszej młodzieży!