Życzymy kolejnych jubileuszy

Data: 06-08-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Życzymy kolejnych jubileuszy

Czy można dożyć stu lat w doskonałej formie fizycznej i psychicznej? Można! Przemiła pani Romana Potrykus wciąż przyjmuje gratulacje z okazji obchodzonych wczoraj setnych urodzin. Chociaż przyszła na świat w Golczowicach (powiat olkuski), to od 1922 roku mieszka w miejscowości Młotkowo (gmina Wysoka). Przez całe życie pracowała w gospodarstwie rolnym i - jak twierdzi - ciężka praca oraz zamiłowanie do tańca to jej recepta na długowieczność.

W trakcie II wojny światowej pani Romana została wywieziona na przymusowe prace do Niemiec, gdzie poznała swojego późniejszego męża. Po powrocie do kraju oboje wzięli ślub w parafii św. Anny w Kosztowie (gmina Wyrzysk). Szacowna jubilatka dochowała się  czworga dzieci, dwunastu wnuków i 22 prawnuków.

W dniu urodzin dom pani Romany odwiedziło wielu jej przyjaciół, sąsiadów oraz przedstawicieli władz samorządowych. Gratulacje wraz z życzeniami dobrego zdrowia złożyli między innymi burmistrz Wysokiej Marek Madej, członek zarządu powiatu pilskiego Eligiusz Komarowski oraz Alicja Wala, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wysokiej.

I my przyłączamy się do gratulacji, życząc kolejnych, jeszcze wspanialszych jubileuszy!