ŚWIĘTO POLICJI

Data: 24-07-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

ŚWIĘTO POLICJI

24 lipca z okazji Święta Policji  w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile odbyły się uroczystości.

Z tej okazji Starosta Pilski Franciszek Tamas wraz z Zarządem Powiatu i Przewodniczącym Rady Powiatu Kazimierzem Wasiakiem wręczyli list gratulacyjny komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Pile mł. insp. Beacie Różniak Krzeszewskiej. Za Pani pośrednictwem życzę wszystkim pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Pile spełnienia zawodowych marzeń, niewielu powodów do interwencji, satysfakcji z dokonań na służbie, a w życiu prywatnym dobrego zdrowia i wielu okazji do radości – mówił Starosta Pilski.  Uroczystość stała się również okazją do wyróżnienia policjantów: asp. Marcina Chmury i st. sierż. Romana Kotulli, którzy podczas błyskawicznie podjętej akcji uratowali życie człowiekowi. 43- letni mężczyzna stracił przytomność i panowanie nad kierownicą podczas prowadzenia samochodu, dzięki reakcji pilskich policjantów nie doszło do tragedii. Starosta Pilski w liście gratulacyjnym napisał:  Państwa profesjonalne zachowanie powinno stać się wzorem do naśladowania w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia na ludzką krzywdę. Dzięki błyskawicznie podjętej akcji udało się uratować życie człowiekowi, ale także zapobiec innej tragedii. Wyróżniona przez Zarząd Powiatu została również sież. sztab Anna Starzyńska – wicemistrzyni w maratonie MTB we Wyrzysku oraz organizatorka zawodów w kolarstwie górskim dla policjantów.

Podczas uroczystości zostały wręczone wyróżnienia i nominacje na wyższe stanowiska dla Policjantów  Komendy Powiatowej Policji w Pile. Zaprezentowany został również film dotyczący konsekwencji zażywania dopalaczy. Film powstał z inicjatywy pilskich policjantów.