X SESJA RADY POWIATU

Data: 24-07-2015    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

X SESJA RADY POWIATU

W dniu 24 lipca br odbyła się X, dodatkowa sesja Rady Powiatu w Pile.

Radni podjÄ™li uchwaÅ‚Ä™ w sprawie wspóÅ‚finansowania z GminÄ… PiÅ‚a budowy drogi wewnÄ™trznej przy ul. Åšwierkowej w Pile.  Droga ma zapewnić dostÄ™p do dziaÅ‚ek przeznaczonych pod zabudowÄ™ jednorodzinnÄ…. Radni wyrazili zgodÄ™ na sfinansowanie 50 % kosztów budowy drogi, tj. 120 000 zÅ‚.  Wartość caÅ‚kowitej inwestycji oszacowano na 239 745,83 zÅ‚. Radni przychylni byli również podjÄ™cia uchwaÅ‚y w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie sÅ‚użebnoÅ›ci przesyÅ‚u na rzecz Miejskich WodociÄ…gów i Kanalizacji spóÅ‚ka z oo. SpóÅ‚ka wystÄ…piÅ‚a z wnioskiem o wyrażenie zgody na przeprowadzenie prac zwiÄ…zanych z budowÄ… sieci wodociÄ…gowej i kanalizacyjnej w rejonie ulic Åšwierkowej i Bydgoskiej, obejmujÄ…cych dziaÅ‚kÄ™, której wÅ‚aÅ›cicielem jest Powiat Pilski. Radni dokonali również zmian w uchwale budżetowej,  uchwalajÄ…c pomoc finansowÄ… dla Szpitala Specjalistycznego w Pile w kwocie 440 tys. zÅ‚otych  na zakup sprzÄ™tu, aparatury medycznej oraz ambulansu oraz 60 tys. z przeznaczeniem na remonty pomieszczeÅ„ szpitalnych. PodobnÄ… kwotÄ™- 500 tys. zÅ‚ - otrzyma również Szpital Powiatowy w Wyrzysku SpóÅ‚ka z oo.  Powiat Pilski dofinansuje także zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaÅ›niczego dla Komendy Powiatowej PaÅ„stwowej Straży Pożarnej w Pile w kwocie 47 tys. zÅ‚.

Zapisz siÄ™ na newsletter