Awanse i wyróżnienia z w Szkole Policji

Data: 23-07-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Awanse i wyróżnienia z w Szkole Policji

Meldunkiem o gotowości do uroczystości złożonym I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosławowi Schosslerowi przez mł. insp. Artura Godlewskiego rozpoczęły się obchody Święta Policji w Szkole Policji w Pile.

Uroczyste obchody stały się okazją do wyróżnienia najlepszych oraz do wręczenia awansów dla policjantów i pracowników Policji.

Inspektor Piotr Gaca – zastępca komendanta Szkoły Policji w Pile został wyróżniony odznaką Ministra Spraw Wewnętrznych w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Złote odznaki „Zasłużony Policjant” otrzymali: podins. Leszek Gruntkowski oraz kom. Leszek Szplita. Brązowe odznaki „Zasłużony policjant” otrzymali: podinsp. Leszek Koźmiński, kom. Michał Zielonka, podkom. Mateusz Pałys, podkom. Radosław Spychalski, asp. sztab. Jan Nakielski oraz st. asp. Krzysztof Plombon,

Za szczególne zasługi dla Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej, kierownik Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile – mł. insp. Marzena Brzozowska została uhonorowana odznaką pamiątkową Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej.

Z okazji Święta Policji za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych Minister Spraw Wewnętrznych uhonorował mł. insp. Ewę Cierach.

Komendant Główny Policji mianował na stopień młodszego inspektora Policji Agnieszkę Kozłowską – Kordy natomiast na stopień podinspektora Policji: nadkom. Zbigniewa Małeckiego, Grzegorza Kuziemskiego i Arkadiusza Pawlaka. Stopień Komisarza Policji otrzymał Wojciech Kur – dowódca kompanii Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia. Natomiast stopień nadkomisarza Policji otrzymali: Artur Kulczak, Piotr Sochacki, Adam Zieleniewski, Wioletta Matuszczak – Osowska. Nominację na stopień komisarza otrzymali również: Mateusz Pałysa, Radosław Spychalski,  Kamil Patyniak,  Marcin Chojnacki. Stopień starszego aspiranta otrzymali: Alicja Baranowska, Jarosław Górnicki, Krzysztof Bartkowiak. Stopień aspiranta Policji będą nosili: Tomasz Andrzejewski i Jarosław Pińkowski. Natomiast stopień młodszego aspiranta otrzymali sierżanci sztabowi: Paweł Deutsch, Romuald Cieciura, Rafał Gruszczyński, Bartosz Ogrodniczuk, Sebastian Polak, Piotra Sujka.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 15 lipca 2015 r., na pierwszy stopień oficerski podkomisarza Policji została mianowana asp. Hanna Bigielmajer. Uroczyste minowanie policjantki nastąpi 22 sierpnia 2015 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Odznaczenia, akty mianowania i listy gratulacyjne wszystkim wyróżnionym wręczyli nadinsp. Mirosław Schossler oraz insp. Jerzy Powiecki. I Zastępca Komendanta Głównego Policji złożył również życzenia z okazji Święta Policji i podkreślił rolę pilskiej Szkoły Policji w systemie kształcenia policjantów. Pogratulował także kierownictwu szkoły dotychczasowych osiągnięć - m.in. przeprowadzenia finału Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015”, zaangażowania kadry Szkoły w przygotowanie policjantów do zmian w procedurze karnej oraz ponad 60-letniego dorobku w zakresie kształcenia funkcjonariuszy, zwłaszcza służby kryminalnej.