Z oficjalnÄ… wizytÄ… w Hesji

Data: 13-07-2015    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Z oficjalnÄ… wizytÄ… w Hesji

WÅ‚adze Powiatu: Franciszek Tamas – Starosta Pilski, Stefan Piechocki – Wicestarosta Pilski oraz Kazimierz Wasiak – PrzewodniczÄ…cy Rady Powiatu w Pile – udaÅ‚y siÄ™ z oficjalnÄ… wizytÄ… do partnerskiego Powiatu  Schwalm-Eder  w Hesji. Celem wizyty byÅ‚a deklaracja kontynuacji partnerstwa.

Zarówno Franciszek Tamas  jak i Winfried Becker objÄ™li swoje stanowiska niedawno. Oficjalna wizyta pozwoliÅ‚a siÄ™ poznać obu panom i zadeklarować chęć wspóÅ‚pracy. Wyjazd byÅ‚ także doskonaÅ‚Ä… okazjÄ… do uzgodnienia szczegóÅ‚ów oraz wskazania priorytetów dalszego partnerstwa.

Podczas wizyty delegacja Powiatu Pilskiego miaÅ‚a okazjÄ™ zwiedzić zakÅ‚ady B.Brauna w Melsungen, które sÄ… dostawcÄ… sprzÄ™tu i materiaÅ‚ów medycznych stosowanych w chirurgii, neurochirurgii, ortopedii, urologii i kardiologii. ByÅ‚ również czas na zwiedzanie miejsca pamiÄ™ci Breitenau w Guxhagen, spacer po zabytkowym mieÅ›cie Fritzlar oraz Hombergu (Efze).

Dnia 6 wrzeÅ›nia, na 25.PóÅ‚maraton Philipsa do PiÅ‚y przyjadÄ… sportowcy z Powiatu Schwalm-Eder. Planowany jest również wyjazd mÅ‚odzieży z Powiatu Pilskiego do Hesji na zawody sportowe. W październiku br. planowana jest rewizyta goÅ›ci z Powiatu Schwalm-Eder w  Powiecie Pilskim.

Zapisz siÄ™ na newsletter