Matematycy na szóstkę

Data: 18-06-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Matematycy na szóstkę

Koniec roku szkolnego już w przyszłym tygodniu. Nie wszyscy jednak myślą w czerwcu o wakacjach. Wciąż trwają konkursy przedmiotowe, które w sposób szczególny angażują najzdolniejszych uczniów. Ostatnie dni należały do znawców matematyki.

W Gimnazjum imienia Jana Pawła II w Osieku nad Notecią podsumowano VII Powiatowy Konkurs Matematyczny, adresowany do gimnazjalistów. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowali: wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak i starosta pilski Franciszek Tamas.

Wyniki konkursu przedstawił Dariusz Włoszczyński, pomysłodawca konkursu i jednocześnie nauczyciel w osieckim Gimnazjum. Poznajmy zwycięzców:

1. Dawid Ślebioda (Zespół Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile)
  2. Katarzyna Kubicka (II Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile)
  3. Klaudia Kowalska (II Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile)

1. Krzysztof Jaśkiewicz (Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku)
  2. Anna Bulicz (Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile)
  3. Wiktor Sienkiewicz (Gimnazjum w Zespole Szkole nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile)

1. Oskar Los (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią)
  2. Jordan Kondracki (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią)
  3. Krzysztof Martin (Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku)

***

Bardzo dobrze spisała się młodzież z powiatu pilskiego podczas XIII Regionalnego Konkursu Matematycznego, jaki odbył się w czwartek, 11 czerwca. Zmagania zorganizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie.

W gronie uczniów szkół technicznych znakomite, trzecie miejsce zajął Krzysztof Mściszewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile, a jego szkolni koledzy, Mikołaj Konopacki oraz Dawid Bronszkiewicz, uplasowali się – kolejno – na miejscach piątym i ósmym. Siódmą lokatę zdobyła Alicja Kuske z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile.

Wspaniale w kategorii licealistów wypadły Paulina Romanowska i Zuzanna Stolc (obie z pilskiego Liceum Salezjańskiego). Paulina zwyciężyła, natomiast Zuzia zajęła miejsce siódme. Gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów!