Województwo w powiecie

Data: 12-06-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Województwo w powiecie

Reprezentacja IX Liceum Ogólnokształcącego z Poznania okazała się najlepsza w finale wojewódzkim mistrzostw szkół średnich w siatkówce plażowej chłopców. Zawody odbyły się nad jeziorem Płotki koło Piły w poniedziałek, 8 czerwca. Uczestniczyło w nich piętnaście zespołów. Nasz powiat reprezentował duet z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile, który uplasował się na dziewiątej pozycji. Imprezę zorganizował Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy w Pile.

Lepiej niż młodzież z Budowlanki wypadli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile (dziewczęta) i pilskiej Czwórki (chłopcy), którzy wywalczyli tytuły mistrzów województwa w czwórboju lekkoatletycznym. Dzięki temu w Lesznie, gdzie odbyły się zawody, uczniowie zapewnili sobie promocję do ogólnopolskiego finału w Olecku.

Współzawodnictwo toczyło się również na szczeblu powiatowym. W środę, 10 czerwca odbył się finałowy turniej mistrzostw w piłce nożnej dziewcząt z gimnazjów. Boisko Gimnazjum nr 5 w Pile okazało się szczęśliwe dla piłkarek z Wysokiej, które w pokonanym polu pozostawiły gimnazja z: Kaczor (2 miejsce), Białośliwia (3), Starej Łubianki (4), Gimnazjum nr 4 i nr 5 w Pile (pozycje 5-6) oraz Zespół Szkół z Szydłowa (7).