W weekend jubileusz, motor i książka. Oraz czapka!

Data: 11-06-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W weekend jubileusz, motor i książka. Oraz czapka!

Wyjątkowo bogaty w imprezy będzie dla powiatu pilskiego najbliższy weekend. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Poniżej przeczytają Państwo jedynie o części czekających nas atrakcji. Warto się z nimi zapoznać. Zachęcamy do udziału!

Piątek, 12 czerwca

19:00 – Otwarcie wystawy Grzegorza Ratajczyka „Malarstwo – pragnienie – spełnienie” (Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile)

Sobota, 13 czerwca

9:00 – XIII Regionalne Święto Sadowników (9:00 – Msza święta, 10:30 – seminarium naukowe, 15:00 – część oficjalna) – Regionalne Centrum Sadownictwa w Pobórce Wielkiej (gmina Białośliwie)

10:00 – Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią)

10:00 – XXV-lecie Zboru „Betlejem” (Regionalne Centrum Kultury w Pile)

10:00 – V Nadnotecki Rajd Motocykli Zabytkowych (start: Osiek nad Notecią, meta: Kunowo)

15:00 – XVII Bieg im. Edmunda Wojciechowskiego „Olka” (17:00 - bieg główny) - trasa: Wyrzysk - Osiek - Wyrzysk

Niedziela, 14 czerwca

10:00 – V Zawody Modeli Szybowców Wolno Latających (lądowisko w Pile)

10:00 – Piknik „Serce dla fundacji Stworzenia Pana Smolenia” (Wyspa w Pile)

12:00 – Wielki jubileusz 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Góreckiej (Seminarium Maryjne w Górce Klasztornej)

14:00 – X Turniej Miast i Gmin Powiatu Pilskiego (boisko w Kruszewie)

18:00 – „Książka do zjedzenia” – spotkanie z Sofi Oksanen, pisarką z Finlandii (Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. P. Szumana w Pile)

A czapka będzie konieczna podczas Biegu „Olka”. Szykuje się duży upał, więc o nakryciu głowy żaden uczestnik nie powinien zapomnieć. Powodzenia!