Zaimponowali wiedzą o kraju

Data: 11-06-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zaimponowali wiedzą o kraju

Ambitna młodzież imponuje nie tylko książkową wiedzą wyniesioną ze szkół. Wielu uczniów z przyjemnością poszerza horyzonty, motywując się w ten sposób do udziału w konkursach wykraczających poza program nauczania. Tak jest chociażby z młodzieżą, która wzięła udział w tegorocznym powiatowym i miejskim konkursie historycznym „Mała i Wielka Polska”, do którego niełatwe pytania ułożył Maciej Usurski, pracownik Muzeum Stanisława Staszica w Pile. W zmaganiach wzięło udział 23 uczniów ze szkół podstawowych.

Zwycięzcą został Łukasz Grabarski z Kaczor, wyprzedzając Karolinę Kończak i Karola Dziamarę (oboje z Wysokiej). Tytuły laureata otrzymali również: Anna Futyma, Filip Janowiak i Wojciech Mierzwicki (wszyscy z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile), Marta Strzelec z Zespołu Szkół nr 2 w Pile, Hanna Krajewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile oraz Jan Łazanowski z pilskiej Jedynki.

Konkurs zorganizowały Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana. Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Pilski oraz Prezydent Miasta Piły.