Połączyć powiat z Berlinem

Data: 10-06-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Połączyć powiat z Berlinem

Trwają prace nad sfinalizowaniem przedsięwzięcia polegającego na uruchomieniu linii kolejowej Toruń – Berlin, z przystankami w Osieku, Pile i Krzyżu, Gorzowie i Kostrzynie nad Odrą. Realizatorem pomysłu jest spółka Arriva, której przedstawiciele gościli w Starostwie 10 czerwca. W spotkaniu uczestniczyli również reprezentanci powiatów: pilskiego (wicestarosta Stefan Piechocki), czarnkowsko – trzcianeckiego (starosta Tadeusz Teterus), a także gminy Wyrzysk (burmistrz Bogusława Jagodzińska). – Wsparcie projektu z naszej strony byłoby świetną okazją do promocji powiatu – wspomniał starosta Piechocki.

Plan uruchomienia nowej linii jest bardzo realny i możliwy jeszcze w grudniu 2015 roku. Przed prezentacją idei samorządowcom, władze spółki Arriva zdiagnozowały temat. Należy się spodziewać, że przejazdy posłużyłyby licznej grupie turystów i osób pracujących za granicą.