Najlepsza klasa pochodzi ze Słupska

Data: 05-06-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Najlepsza klasa pochodzi ze Słupska

Za nami VII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych. Przedsięwzięcie, które jest autorskim pomysłem pilskiej Szkoły Policji, ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracji młodzieży klas o profilu policyjnym.

Do Turnieju zakwalifikowało się 25 szkół. Losy pierwszego miejsca ważyły się do ostatniej chwili. Tym razem zaszczytny tytuł Klasy Policyjnej Roku zdobyła reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharem Komendanta Głównego Policji Krzysztofa Gajewskiego, nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez organizatorów Turnieju oraz pamiątkowym dyplomem. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach, zdobywając puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile, pamiątkowy dyplom, a także nagrody ufundowane przez Starostę Pilskiego Franciszka Tamasa, które w jego imieniu wręczył Eligiusz Komarowski - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Pilskiego. Na trzecim stopniu podium stanęła reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach, która zdobyła puchar ufundowany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Szkole Policji w Pile, nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego oraz dyplom.

Gospodarze, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, zajęli tym razem miejsce ósme.