To był dobry rzut

Data: 02-06-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

To był dobry rzut

Umiejętności uczestników turnieju kręglarskiego, organizowanego przez Aleksandrę Błażejewską, prezesa Sprawnych – Razem, są z roku na rok coraz większe. Rafał Niedbalski, zwycięzca w kategorii chłopców starszych, zdobył aż 142 punkty, wielu innych otarło się o „setkę”. Bez wątpienia było kogo oklaskiwać.

Zawody, zorganizowane z myślą o młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, odbyły się po raz dziewiętnasty. Kilkudziesięcioosobową grupę uczniów z regionu pilskiego gościł Bowling Rodło w Pile. Tym razem, w przeciwieństwie do majowych Igrzysk Nike, najlepsi okazali się goście: wśród dziewcząt triumfował zespół z Wyrzyska, zaś w gronie chłopców ośrodek z Wągrowca.

A tytułowy „dobry rzut” to… refren piosenki, którą na potrzeby imprezy wymyśliła przed kilkoma laty niezastąpiona pani Ola. Hymn imprezy rozbrzmiał również teraz. Po raz pierwszy jednak towarzyszył mu profesjonalny podkład muzyczny.

Organizację turnieju wsparł finansowo Powiat Pilski.

***

Zwycięzcy XIX Regionalnego Turnieju Kręglarskiego Sprawnych – Razem (Piła, 2 czerwca 2015 roku):

Dziewczęta młodsze    -    Aleksandra Czerwińska (Gimnazjum w Wyrzysku)
Dziewczęta starsze      -    Magdalena Czerwińska (Gimnazjum w Wyrzysku)
Chłopcy młodsi           -    Daniel Bladzich (Gimnazjum w Wyrzysku)
Chłopcy starsi            -    Rafał Niedbalski (Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile)

Drużynowo dziewczęta    -    Gimnazjum w Wyrzysku
Drużynowo chłopcy         -    Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wągrowcu