Pomocną dłoń wyciągają od niemal stu lat

Data: 02-06-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pomocną dłoń wyciągają od niemal stu lat

Uroczyście obchodzili jubileusz 95 – lecia istnienia członkowie i przyjaciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Morzewie (gmina Kaczory). Po mszy świętej w parafialnym kościele obecni przemaszerowali na plac przy morzewskiej remizie. Tam odbyło się okolicznościowe spotkanie, w którym uczestniczyli między innymi starosta Franciszek Tamas, wicestarosta Stefan Piechocki oraz radny rady powiatu Marian Martenka.

- Jestem przekonany, że kierowani przez Pana strażacy – ochotnicy doskonale wypełniają swoją misję, będąc wzorem dla młodszych i opoką dla starszych mieszkańców sołectwa, gminy oraz powiatu – napisał w okolicznościowym liście, przekazanym na ręce prezesa OSP w Morzewie, Ryszarda Golli starosta pilski.

Świąteczny dzień zakończyła zabawa taneczna, którą zaadresowano nie tylko do mieszkańców sołectwa.