Zaprezentowali się godnie

Data: 01-06-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zaprezentowali się godnie

Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z Ujścia, Piły, Rzadkowa, Liszkowa i Leżenicy oraz Środowiskowego Dom Samopomocy „Caritas” byli głównymi bohaterami XII Powiatowego Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej, którą zorganizowano na pięknie odrestaurowanej pilskiej Wyspie w ostatni piątek maja.  Obecnych (wśród nich byli również mieszkańcy domów pomocy społecznej z całego powiatu) serdecznie powitali starosta Franciszek Tamas – honorowy patron wydarzenia, przewodniczący Rady Kazimierz Wasiak oraz prezydent Piły Piotr Głowski.

Plenerowe spotkanie poprzedziła Msza święta w kościele pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki. Po jej zakończeniu zgromadzeni przemaszerowali na wspomnianą wcześniej Wyspę.

Część artystyczną rozpoczął występ kaczorsko – chodzieskiej grupy „Sonata” pod dyrekcją Jana Margowskiego. Po niej scenę zdominowali „warsztatowcy”. Byli więc „Chłopcy radarowcy”, tancerze break dance’a, i aktorzy ze spektaklem „Opowieść o Złotej Rybce”. Całość dopięły koncert i zabawa taneczna z zespołem muzycznym „Magda i Pawlo”.

Bez wątpienia było godnie i radośnie.

Więcej zdjęć można znaleźć w fotogalerii.