Na Czwartkach jak zwykle tłumy

Data: 01-06-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Na Czwartkach jak zwykle tłumy

Niemal sześć tysięcy uczniów z kilkudziesięciu szkół podstawowych wzięło udział w dziewiętnastej edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych. Finałowe zmagania – Grand Prix Powiatu Pilskiego – odbyły się w drugiej połowie maja. W ostatnim etapie, finansowanym głównie przez Powiat Pilski,  wystartowało 275 przyszłych mistrzów lekkiej atletyki. Najlepsi z najlepszych otrzymali prawo występu w ogólnopolskiej Grand Prix Czwartków, która po raz kolejny odbędzie się w Łodzi (tym razem od 19 do 21 czerwca).

W tym roku Czwartki przyciągnęły na pilski stadion reprezentantów szkół z: Bądecza, Chełstu, Chodzieży, Czarnkowa, Kosztowa, Krzyża Wielkopolskiego, Miasteczka Krajeńskiego, Pęckowa, Piłki, Piły, Połajewa, Strączna, Skrzatusza, Starej Łubianki, Szydłowa, Trzcianki, Wałcza, Witankowa i Wyrzyska.

Przypomnijmy, że Czwartkami od 1997 roku opiekuje się Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.