Tym razem „Gastronomik”

Data: 28-04-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tym razem „Gastronomik”

Ta wiedza przyda się zawsze. W piątek, 24 kwietnia odbyły się XXIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W przeprowadzonej na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile imprezie wzięło udział osiem drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych. Tradycyjnie, głównymi organizatorami wydarzenia były Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pile oraz pilskie Starostwo.

Mistrzostwa miały na celu podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, upowszechnienie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania. Obserwatorzy zmagań na własne oczy mogli się przekonać, że przy tak dobrze wyszkolonej młodzieży zawsze można czuć się bezpiecznie.
W zawodach triumfował Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile. Ubiegłoroczny triumfator, ZSP w Łobżenicy, tym razem był trzeci. Drużyny, które zajęły pozycje medalowe, otrzymały puchary Starosty Pilskiego, które wręczył Eligiusz Komarowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Pile.

Wyniki Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK (24.04.15 r.)

1.    Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile
2.    Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile