KSIĄŻKA JEST OK!- ZAPRASZAMY DO KOŚCIERZYNA MAŁEGO I NA UL. PRUSA W PILE

Data: 10-04-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

KSIĄŻKA JEST OK!- ZAPRASZAMY DO KOŚCIERZYNA MAŁEGO  I NA UL. PRUSA W PILE

W ramach cyklu Książka jest OK - zapraszamy do wspólnego czytania i warsztat artystyczny z Marianną Oklejak, ilustratorką książek dla dzieci. Spotkanie odbędzie się w Kościerzynie Małym oraz w Filii Biblioteki przy ul. Prusa. Patronat nad cyklem objął Franciszek Tamas – Starosta Pilski.

Marianna Oklejak, rysuje, projektuje książki, plakaty i okładki płyt.  Jest współautorką książek dla dzieci, m.in. wykonała ilustracje do serii pt. „Basia”, nowych wydań książek Janusza Korczaka. Jest również laureatką wyróżnień w konkursie IBBY oraz finalistką międzynarodowego konkursu CJ Picture Book w Seulu, w Korei Południowej.

Spotykamy się:

• 17 kwietnia br., piątek, godz. 17.00, Piła, plac zabaw między blokami, ul. Prusa 16 – Salezjańska 7 (w razie deszczu w Filii nr 3)

• 18 kwietnia br., sobota, godz. 10.00, Kościerzyn Mały, gm. Łobżenica plac przy świetlicy wiejskiej.

Zasiejemy twórczy niepokój, który zostawi garść pomysłów i refleksji - choćby dlatego zapraszamy do udziału dzieci, młodzież, rodziny!

Organizatorem spotkania jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy oraz pani sołtys Kościerzyna Małego.

Patronat honorowy sprawują: Franciszek Tamas, Starosta Pilski, Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły. Medialny: Fundacja ABCXXI - „Cała Polska czyta dzieciom”, Polska Sekcja IBBY, Fundacja Zmiana oraz media lokalne i regionalne.