Interwencje w sprawie transportu i dróg publicznych

Data: 02-04-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Interwencje w sprawie transportu i dróg publicznych

Wiele kontrowersji wśród mieszkańców i samorządowców z terenu Województwa Wielkopolskiego, wywołuje informacja przedstawiona przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu nt. stanu zaawansowania prac nad "Planem Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Województwa Wielkopolskiego". Uwagi kierowane są w kierunku zapisów dotyczących likwidacji niektórych połączeń kolejowych świadczonych przez spółkę Przewozy Regionalne.  W związku z tym samorządowcy Powiatu Pilskiego poparli inicjatywę Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego, skierowania na ręce Wicemarszałka Województwa Wojciecha Jankowiaka stosownej interwencji w tej sprawie.

Ponadto  Starosta Pilski Franciszek Tamas wraz z pozostałymi starostami północnej Wielkopolski, zwrócił się do Marszałka Województwa Wielkopolskiego z prośbą o ujęcie w planach inwestycyjnych województwa na lata 2015-2018 przebudowy dróg wojewódzkich, które między innymi przebiegają przez subregion pilski.