Nowy starosta powiatu Schwalm – Eder

Data: 31-03-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowy starosta powiatu Schwalm – Eder

W niedzielę, 29 marca, w naszym partnerskim powiecie Schwalm - Eder (Niemcy) odbyły się bezpośrednie wybory na urząd starosty, przeprowadzone w trybie nadzwyczajnym, z powodu śmierci poprzedniego włodarza, Franka - Martina Neupartla. Wybory wygrał dotychczasowy wicestarosta,  Winfried Becker. Serdecznie gratulujemy!

List do nowo wybranego starosty przesłał Franciszek Tamas, starosta pilski:

Szanowny Panie Starosto,
Drogi Przyjacielu,

z wielką radością przyjąłem w niedzielny wieczór informację o Twoim wyborze na stanowisko Starosty naszego partnerskiego Powiatu Schwalm - Eder. To wielki mandat zaufania społecznego, który nie byłby możliwy do osiągnięcia bez Twojego zaangażowania i ciężkiej pracy dla rozwoju i dobrej przyszłości powiatu. Wiele lat, które spędziłeś podczas dotychczasowej pracy w samorządzie, dają gwarancję doskonale przygotowanego fundamentu do podjęcia obowiązków na tak zaszczytnym i odpowiedzialnym stanowisku. Jestem przekonany, że dzieło, które obecnie rozpoczynasz, to kontynuacja wielu dobrych praktyk Twojego nieodżałowanego poprzednika, Franka-Martina.

W imieniu swoim i całego Zarządu Powiatu Pilskiego życzę Ci, aby każdy dzień Twojej służby na stanowisku Starosty Powiatu Schwalm-Eder przynosił mieszkańcom wiele pozytywnych i potrzebnych decyzji, a Tobie i Twoim współpracownikom wiele satysfakcji i poczucia dobrze wykonywanej pracy. Przesyłam także życzenia dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Do zobaczenia!