Co słychać w sporcie szkolnym?

Data: 30-03-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Co słychać w sporcie szkolnym?

Trwają sportowe zmagania uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów  i szkół ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego w dyscyplinach zaliczanych do współzawodnictwa  XVI Powiatowej Olimpiady. Organizatorem cyklu jest Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy w Pile, który, dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Pilskiego i Gminy Piła, może przeprowadzać dziesiątki bardzo różnorodnych imprez. Rywalizację do współzawodnictwa sportowego 2014/2015 uczniowie rozpoczęli we wrześniu Sztafetowymi Biegami Przełajowymi, a zakończą w czerwcu, wielkim finałem Olimpiady. W 2014 roku zakończono mistrzostwa w warcabach klasycznych, szachach drużynowych, drużynowym tenisie stołowym, pływaniu drużynowym, halowej piłce nożnej  i  piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych, a  od początku roku 2015 wyłoniono mistrzów  w następujących dyscyplinach:

szkoły podstawowe

- piłka ręczna dziewcząt: SP nr 2 w Pile
- piłka ręczna chłopców: SP nr 4 w Pile
- piłka siatkowa dziewcząt: SP nr 2 w Pile
- piłka siatkowa chłopców: SP nr 2 w Pile
- koszykówka dziewcząt: ZS nr 2 w Pile
- koszykówka chłopców: SP nr 4 w Pile
- unihokej dziewcząt: SP nr 7 w Pile

gimnazja

-  piłka ręczna dziewcząt: ZS nr 3 w Pile
- piłka ręczna chłopców:  ZS nr 2 w Pile
- piłka siatkowa dziewcząt: ZS nr 3 w Pile
- piłka siatkowa chłopców: Gimnazjum nr 5 w Pile
- koszykówka dziewcząt: ZS nr 2 w Pile
- koszykówka chłopców: ZS nr 2 w Pile

szkoły ponadgimnazjalne:

- piłka siatkowa dziewcząt: ZS im. S. Staszica w Pile
- piłka siatkowa chłopców: I LO w Pile
- koszykówka dziewcząt: ZSP nr 2 w Pile
- koszykówka chłopców: I LO w Pile

Nie zakończyły się jeszcze rozgrywki w unihokeju chłopców ze szkół podstawowych oraz dziewcząt i chłopców z gimnazjów, trwają także zmagania w piłce nożnej chłopców.
Mistrzowie powiatu startowali w zawodach rejonowych, które są eliminacjami do finałów wojewódzkich. W gronie najlepszych spośród reprezentacji powiatów czarnkowsko – trzcianeckiego, wągrowieckiego, chodzieskiego, złotowskiego i pilskiego udział w mistrzostwach województwa wielkopolskiego zapewnili sobie:

w kategorii szkół podstawowych

SP nr 2 w Pile (siatkówka dziewcząt i chłopców, piłka ręczna dziewcząt),

w kategorii gimnazjów

Gimnazjum nr 5 w Pile (siatkówka dziewcząt),
ZS nr 3 w Pile (siatkówka  chłopców),
ZS nr 2 w Pile (koszykówka dziewcząt),

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I LO w Pile (koszykówce chłopców).

Przed szansą udziału w turniejach wojewódzkich są jeszcze koszykarze z Zespołu Szkół nr 2 i Gimnazjum Nr 4 oraz drużyny  z SP nr 7 i SP nr 5 w unihokeju dziewcząt. Powodzenia!

***

Słowo o ostatnich zawodach firmowanych przez Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy – mistrzostwach w unihokeju dziewcząt. Impreza odbyła się w ostatni piątek marca na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile. Gospodarze zajęli miejsce drugie, ulegając w finale drużynie pilskiej „Siódemki”. Trzecią lokatę wywalczył Zespół Szkół w Szydłowie, który wyprzedził Szkołę z Kaczor, Zespół Szkół nr 1 i Szkołę Podstawową nr 2 w Pile.