Sesyjny czwartek

Data: 27-03-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sesyjny czwartek

VI sesja Rady Powiatu w Pile odbyła się w ostatni czwartek marca. Podczas obrad podjęto uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na rok 2015. Decyzją radnych przeznaczono 800 tysięcy złotych na dopłaty do Szpitala Powiatowego w Wyrzysku sp. z o.o.

Ponadto przyjęto szereg sprawozdań podsumowujących działalność poszczególnych instytucji w ubiegłym roku. Radni zapoznali się między innymi z informacjami o: stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego, stanie ochrony przeciwpożarowej, stanie bezpieczeństwa sanitarnego i weterynaryjnego, a także z informacją powiatowego inspektora nadzoru budowlanego z zakresu realizacji zadań oraz z informacją o sytuacji na rynku pracy. Swoje sprawozdanie przedłożyło również Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile. Obecni zapoznali się też z treścią dokumentu dotyczącego realizacji „Powiatowego Programu Działań na rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2014 – 2020”.

Kolejna sesja odbędzie się 30 kwietnia.