Łobżenica ugościła znawców ortografii

Data: 26-03-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Łobżenica ugościła znawców ortografii

Zakończyła się tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego o „Złote Pióro Starosty”. Tradycyjnie gospodarzem spotkania był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy, który przygotował wydarzenie wraz z wydziałem oświaty pilskiego Starostwa. Łobżenicki finał poprzedziły wewnątrzszkolne eliminacje.

Z niełatwym dyktandem, obfitującym w liczne językowe pułapki, najlepiej poradziła sobie Emilia Musiał z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile, która główną nagrodę otrzymała z rąk starosty pilskiego Franciszka Tamasa. Drugie miejsce zajęła Marta Kużaj (I Liceum Ogólnokształcące w Pile), a trzecie Julia Małuch (Zespół Szkół im. S. Staszica w Pile).

I znów się potwierdziło, że ortografia jest domeną kobiet. Gratulujemy zwyciężczyniom!