ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W STAROSTWIE POWIATOWYM W PILE

Data: 23-03-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W STAROSTWIE POWIATOWYM W PILE

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku podczas pierwszego Szczytu Ziemi. Decyzję o obchodach powzięto pod wpływem cierpień ponad miliarda ludzi na świecie z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy związane z dostępem do wody.

Z tej okazji 23 marca br. w Starostwie Powiatowym w Pile odbyła się konferencja pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego Franciszka Tamasa. Starosta przywitał zgromadzonych i otworzył konferencję. Przedstawił powiat pilski jako ten, który posiada wyjątkowe walory przyrodnicze i ekologiczne. W swoim wystąpieniu poruszył m.in. kwestie związane z dostępem do kanalizacji, i trudnościami z tym związane na terenach wiejskich.

W spotkaniu, oprócz licznie zgromadzonej widowni wzięli udział goście honorowi i prelegenci: dr Stanisław Jaromi – przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu – REFA z Krakowa, od lat zaangażowany w edukację ekologiczną, wieloletni delegat Zakonu Franciszkanów ds. sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia; przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak oraz powiatowi radni, Marek Duraj – kierownik pilskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu, a także dr Paweł  Owsianny – zastępca dyrektora Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego UAM w Poznaniu i Mariusz Bednarczyk – prezes Zarządu Miejskie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o. w Pile

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Effata.