Nagroda dla „Zawodowców”

Data: 18-03-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nagroda dla „Zawodowców”

O projekcie „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” pisaliśmy już niejednokrotnie. Przypomnijmy, że w to wyjątkowe przedsięwzięcie szczególnie mocno zaangażowały się Zespól Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile. Ich udział w projekcie to efekt wytężonych działań Powiatu Pilskiego, aktywnie współpracującego w tej kwestii z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego oraz Politechniką Poznańską. Miło nam poinformować, że „Czas zawodowców” otrzymał główną nagrodę w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju „Dobre praktyki EFS 2014”.

Do tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowano 86 zgłoszeń, a nagrodzono zaledwie trzy, które uzyskały tytuł „Najlepsza inwestycja w człowieka 2014”. Sukces miasta i powiatu jest tym większy, że aż dwa wyróżnione projekty były realizowane w Pile. Oprócz wspomnianego już „Czasu zawodowców”, zgłoszonego przez głównego organizatora przedsięwzięcia – Samorząd Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, tytuł laureata otrzymał też „Ul dla pszczół”, realizowany przez Pilskie Centrum Pomocy Bliźniemu Monar – Markot w celu zaktywizowania osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Obie idee urzeczywistniono dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jeszcze słowo o przedsięwzięciu związanym z kształceniem zawodowym. Zasięg proponowanych zajęć jest ogromny. Kilka tysięcy młodych Wielkopolan uczestniczy w praktykach u pracodawców, a także w kilkunastu nowoczesnych laboratoriach i salach na Politechnice Poznańskiej oraz we wspomnianych wcześniej dwóch pilskich szkołach. Ćwiczenia są prowadzone z myślą o szkoleniu techników organizacji reklamy, handlowców, ekonomistów, logistyków, mechatroników i informatyków.

Projekt „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” zakończy się we wrześniu.