Starostowie zawitali do Piły

Data: 16-03-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starostowie zawitali do Piły

Ryszard Goławski, starosta złotowski oraz Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko – trzcianecki gościli w piątek w siedzibie władz powiatu pilskiego. Do budynku Starostwa dotarli również przewodniczący sejmiku województwa wielkopolskiego Krzysztof Paszyk i radny sejmiku Jerzy Kado. Role gospodarzy spotkania pełnili starosta Franciszek Tamas i wicestarosta Stefan Piechocki. Zebranie było kontynuacją spotkania, które zorganizowano kilka dni wcześniej w Wągrowcu. Uczestniczyli w nim również starostowie wągrowiecki i chodzieski.

Dyskusje dotyczyły między innymi spraw dotyczących drogownictwa (kwestia modernizacji dróg krajowych nr 10 i 11, a także dróg wojewódzkich i powiatowych), walki z bezrobociem, jak również problematyki związanej z lecznictwem i szkolnictwem. Ponadto zaakcentowano potrzebę dbałości o zrównoważony rozwój całej Wielkopolski.

- Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie pozwoli razem przeciwdziałać wspólnym problemom, a wypracowane pomysły posłużą rozwojowi naszych powiatów – powiedział starosta Franciszek Tamas.