Judo, siatkówka, piłka i żużel

Data: 16-03-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Judo, siatkówka, piłka i żużel

Ostatnie dni poprzedniego tygodnia upłynęły mieszkańcom powiatu w sportowym rytmie. Żyliśmy sportem na wielu płaszczyznach, o czym świadczy liczba zorganizowanych imprez. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

W sobotę hala Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile należała do judoków, którzy w liczbie ponad dwustu wzięli udział w walkach o Puchar Polski Juniorek i Juniorów. Zmagania zakończyły się wspaniale dla Katarzyny Wiszniewskiej i Pauli Kułagi, które zdobyły złote medale. Po brąz sięgnęli inni reprezentanci ziemi pilskiej: Roksana Łosoś, Tomasz Drzewiecki oraz Adam Stodolski. Przed rozpoczęciem zawodów Eligiusz Komarowski, etatowy członek zarządu powiatu w Pile w imieniu starosty pilskiego odebrał od władz Uczniowskiego Klubu Sportowego „3” podziękowanie za wydatną pomoc finansową.

O awans do finału mistrzostw Polski juniorek z powodzeniem starały się siatkarki Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej. Cieszące się dużym zainteresowaniem mecze z udziałem naszej młodzieży toczyły się od piątku do niedzieli w hali MOSiR przy ul. Żeromskiego. To wielki sukces juniorskiej siatkówki w północnej Wielkopolsce. Dodajmy, że w tym samym czasie Szkoła Podstawowa nr 2 i Zespół Szkół nr 2 gościły uczestniczki szesnastej edycji ogólnopolskiego turnieju minisiatkówki.

Pierwsze oficjalne spotkania mają za sobą piłkarze z naszego regionu. W niedzielę odbyła się seria meczów w ramach 1/16 Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Oto wyniki spotkań z udziałem reprezentantów powiatu pilskiego: Farmutil Orkan Śmiłowo – Polonia Chodzież 6:2, Noteć Dziembowo – Unia Ujście 2:0, Łobzonka Wyrzysk – Leśnik Margonin 3:3 (karne 4:5), Korona Stróżewo – Orzeł Osiek 4:3, GLKS Wysoka – Sokół Szamocin 4:1. Zwycięzcy gier wystąpią w meczach 1/8 finału, planowanych na środę, 8 kwietnia.

I wreszcie elektryzujący tysiące mieszkańców powiatu pilskiego sport żużlowy. Co prawda, na pierwszy mecz musimy jeszcze poczekać, ale w sobotę setki fanów czarnego sportu uczestniczyły w prezentacji drugoligowej Polonii Piła. Miejscem spotkania było Auditorium Maximum. Następnego dnia żużlowcy z spotkali się z kibicami już na stadionie. Treningi rozpoczęte!