XII Regionalny Konkurs Literacki – 17 marca ogÅ‚oszenie wyników

Data: 12-03-2015    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

XII Regionalny Konkurs Literacki – 17 marca ogÅ‚oszenie wyników

Uroczystość ogÅ‚oszenia wyników XII Regionalnego Konkursu Literackiego, adresowanego do mÅ‚odych twórców sÅ‚owa ze szkóÅ‚ podstawowych, gimnazjów,  szkóÅ‚ ponadgimnazjalnych oraz studentów z PiÅ‚y i regionu pilskiego, odbÄ™dzie siÄ™ we wtorek 17 marca o godz. 17.00 w sali widowiskowej MÅ‚odzieżowego Domu Kultury „Iskra” przy ul. Okrzei 9 w Pile. W programie imprezy – literackie party, czyli prezentacje nagrodzonych utworów w wykonaniu autorów i jurorów konkursu: Zuzanny Przeworskiej i Jana Arskiego, a także prezentacje artystyczne przygotowane przez Studio Piosenki MDK „Iskra” w Pile.

„WspóÅ‚czucie to dziÅ› abstrakcja / każdy pÄ™dzi swoim krokiem / ludziom znudziÅ‚o siÄ™ cierpienie / nie potrafiÄ… siÄ™ zatrzymać / i zauważyć / nawet siebie” - wyznaÅ‚ w swym wierszu jeden z laureatów XII Regionalnego Konkursu Literackiego „O ZÅ‚ote Pióro” pod hasÅ‚em „Od magii Å›wiata do magii sÅ‚owa”, zorganizowanego przez Kub Literacki „Pegazik” MÅ‚odzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile wspólnie z PowiatowÄ… i MiejskÄ… BibliotekÄ™ PublicznÄ… im. Pantaleona Szumana w Pile. Konkursowi patronowaÅ‚a Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol.

Zapraszamy sympatyków mÅ‚odej twórczoÅ›ci literackiej, redaktorów gazetek szkolnych i innych zainteresowanych na to Å›wiÄ™to sÅ‚owa.

WstÄ™p wolny.

Zapisz siÄ™ na newsletter