Ozłocona młodzież

Data: 20-02-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Lekkoatleci klubów Gwda i Gwardia Piła mają za sobą występ w halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych, z których przywieźli wiele wspaniałych osiągnięć. Najcenniejsze są bez wątpienia dwa złote medale, które w Toruniu zdobyli Klaudia Adamek i Arkadiusz Drozdowicz.

Klaudia to niespełna szesnastoletnia sprinterka pilskiej Gwardii, która w toruńskiej imprezie wygrała bieg na dystansie 60 metrów.  W finale podopieczna Romana Marciniaka poprawiła rekord życiowy, który obecnie wynosi 7 sekund 65 setnych. Jak informuje szkoleniowiec, w tym sezonie Klaudia Adamek postara się uzyskać minimum uprawniające do udziału w mistrzostwach świata w biegu na 100 metrów.

Rok starszy od Klaudii Arek Drozdowicz trenuje w klubie Gwda Piła pod bacznym okiem Ignacego Krzewińskiego. W Toruniu nasz reprezentant zwyciężył rywalizację w chodzie sportowym na 5 kilometrów. On również poprawił własny rekord, który wyśrubował do poziomu 22 minut 53 sekund i 70 setnych. Wynik nie przeszedł bez echa – po zawodach Arkadiusz otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na wielomecz, który w kwietniu odbędzie się w Czechach.