Uwrażliwiają od 45 lat

Data: 16-02-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uwrażliwiają od 45 lat

Taka uroczystość nie zdarza się codziennie. W czwartek, 12 lutego Zespół Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile obchodził 45-lecie istnienia. Okolicznościowy koncert odbył się w Regionalnym Centrum Kultury.

Adresatami niekończących się gratulacji byli tego dnia wykładowcy, uczniowie, a przede wszystkim dyrektor Karol Urbanek, który przeżywa osobisty jubileusz 25 –lecia kierowania placówką. W imieniu władz Powiatu Pilskiego osobom związanym ze Szkołą pogratulował starosta pilski Franciszek Tamas.

Oficjalnie Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Pile została otwarta wraz z początkiem września 1970 roku, choć placówkę powołano do życia już 31 grudnia 1969 roku, a dwa dni później odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej. Organizatorem i pierwszym dyrektorem jednostki był Bernard Wojciechowski. Fryderyk Chopin patronuje jubilatce od 15 grudnia 1973 roku. Niespełna dwa lata później, zgodnie z zarządzeniem ministra kultury i sztuki, powstała w Pile Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia. W obecnym roku szkolnym swoje talenty artystyczne w budynku przy ulicy Walki Młodych szlifuje 265 uczniów, z którymi pracuje 49 nauczycieli.

Zespół Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile otrzymał od władz Powiatu Pilskiego honorowy tytuł „Lider Sukcesu 2004”.