Międzynarodowo w Kaczorach

Data: 09-02-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Międzynarodowo w Kaczorach

Nie tylko z Polski, ale również z Białorusi dotarli do Kaczor młodzi sportowcy, którzy w sobotę, 7 lutego wzięli udział w XII Międzynarodowym Turnieju Juniorów Młodszych i Dzieci w Judo o Puchar Wójta Gminy. Powiat pilski odwiedzili reprezentanci Warszawy, Łodzi, Elbląga, a także zawodnicy z województw: kujawsko – pomorskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. W gronie ponad 230 uczestników nie zabrakło przedstawicieli naszego regionu z Piły, Kaczor i Trzcianki.

Tradycyjnie, bardzo dobrze spisała się drużyna UKS 3 Piła, która zwyciężyła w klasyfikacji zespołowej, a jej reprezentanci zdobyli pięć złotych medali. Jedno złoto, wywalczone przez Adama Stodolskiego, wzbogaciło dorobek klubu z Kaczor.

Zawody zebrały dobre recenzje, a uczestnicy obiecywali sobie wspólne spotkanie w przyszłym roku. Gościem honorowym imprezy był starosta pilski Franciszek Tamas.