„Serduszko” zabiło w podstawówce

Data: 04-02-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

„Serduszko” zabiło w podstawówce

Reprezentujące zespół teatralno – wokalny „Serduszko” mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Falmierowie (gmina Wyrzysk) w ostatni piątek stycznia wybrały się do Szkoły Podstawowej w tej samej miejscowości. Powodem wizyty było wystawienie jasełek bożonarodzeniowych, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony dzieci.

Dom Pomocy Społecznej w Falmierowie powstał w 1947 roku z myślą o kobietach z niepełnosprawnością umysłową. Placówka nosiła wówczas nazwę „Państwowy Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych”. Do 1992 roku opiekę pielęgniarską nad mieszkankami sprawowały siostry orionistki. Obecnie cały personel jest świecki. Pensjonariuszkom i pracownikom Domu przyświeca motto autorstwa Zbigniewa Tarkowskiego: „Aktywność jest życiem, a bezczynność śmiercą”.