Ranking „Perspektyw” ogłoszony

Data: 16-01-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ranking „Perspektyw” ogłoszony

Na których pozycjach zostały umieszczone szkoły podnadgimnazjalne z powiatu pilskiego w najnowszym rankingu miesięcznika „Perspektywy”? W klasyfikacji liceów najwyżej znalazło się Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. Jana Bosko w Pile (272 miejsce w kraju i 19 w Wielkopolsce). Poniżej znajduje się bardziej szczegółowe zestawienie:

272. (19 w Wielkopolsce) – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. Jana Bosko w Pile
293. (21) – Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile
395. (30) – I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile
437. (39) – II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Pile

W gronie liceów pierwsze miejsce w kraju zajęło XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie, a w Wielkopolsce triumfowało  poznańskie XVI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charlesa de Gaulle’a.

I jeszcze ranking szkół technicznych:

300+ (45) – Technikum nr 4 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile
300+ (47) – Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile
300+ (51) – Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile

W tym zestawieniu triumfowało Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu, natomiast pierwszą lokatę w województwie wielkopolskim zajęło Technikum Komunikacji w Poznaniu.