Wysoccy szachiści najlepsi w powiecie

Data: 13-01-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wysoccy szachiści najlepsi w powiecie

Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy w Pile zorganizował w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” mistrzostwa powiatu uczniów szkół gimnazjalnych w szachach drużynowych. Na finiszu współzawodnictwa okazało się, że najwięcej punktów zgromadziła reprezentacja Gimnazjum w Wysokiej, która wyprzedziła Zespół Szkół nr 3 w Pile. Obie drużyny zapewniły sobie awans do rozgrywek wojewódzkich.

Kolejne miejsca zajęły: 3. Gimnazjum nr 5 w Pile, 4. Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile, 5. Zespół Szkół w Starej Łubiance, 6. Zespół Szkół w Szydłowie, 7. Zespół Szkół nr 2 w Pile, 8. Gimnazjum nr 4 w Pile, 9. Gimnazjum w Osieku.

Zwycięski zespół tworzyli Dominika Dembińska, Tomasz Malczewski, Paweł Błoch i Maciej Barabasz. Wysockimi gimnazjalistami opiekował się Jacek Zapiec.

***

Kilka dni później w tym samym miejscu spotkali się szachiści z podstawówek. Tym razem mistrzami powiatu zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile. Na kolejnych lokatach uplasowały się: 2. Zespół Szkół nr 2 w Pile, 3. Zespół Szkół w Szydłowie, 4. Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile, 5. Szkoła Podstawowa nr 4 w Pile, 6. Szkoła Podstawowa w Wyrzysku, 7. Szkoła Podstawowa w Wysokiej.