Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP
27.10 2017 Kultura

Alfabet Włocławski w Pile

Alfabet Włocławski w Pile Wystawa zorganizowana przez włocławską Galerię Sztuki Współczesnej w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile daje pierwszą od dawna możliwość zetknięcia się z pracami artystów z terenu dawnego województwa włocławskiego poza jego granicami. Spotykają się na niej zaproszeni twórcy - przedstawiciele kilku pokoleń. Nie stworzyli oni jednorodnego środowiska artystycznego, dlatego możemy zobaczyć prace różnorodne pod względem tematycznym i formalnym. Mimo że oscylują one wokół głównych dziedzin sztuki: malarstwa, rzeźby i tkaniny artystycznej, a tematami są m.in. pejzaże i portrety, to jednak sposób ujęcia treści oraz forma zabierają nas za każdym razem w inną podróż.
 
Tytuł wystawy - Alfabet włocławski - nie jest przypadkowy. Alfabet to zbiór różnych liter, z których każda ma inny kształt, inny dźwięk - czyli indywidualną formę. Tak jest też z artystami - stanowią oni indywidualne byty, których prace odzwierciedlają odrębność każdego z nich. Zestawiając jednak te prace razem, tak jak Iitery, możemy uzyskać nową jakość.
 
Wystawione dzieła to najbardziej aktualne realizacje autorów, które pokazują ich twórcze zainteresowania i poszukiwania. Zwiedzający wystawę może tym samym uczestniczyć w konfrontacji różnorakich postaw, wyobrażeń i wrażliwości. (...)
 
Patrząc na zgromadzone dzieła możemy zrozumieć, co znaczy słowo różnorodność. Każdy z artystów kreuje bowiem swój niepowtarzalny styl, często diametralnie różny od innych. Wystawa Alfabet włocławski z jednej strony jest więc konfrontacją różnych artystycznych postaw, z drugiej zaś to prawdziwy elementarz dla wszystkich, którzy chcą poznać dzieła artystów tworzących na terenie byłego województwa włocławskiego.
 
Monika Włodarska
 
 
Artyści:
 
MAGDALENA BEZAT, ANTONI BISAGA, LETOSŁAWA CHARASZKIEWICZ, WIESŁAW DEMBSKI, ANDRZEJ FRONCZAK, JERZY JABCZYŃSKI, MARIUSZ KONCZALSKI, IWONA KRUSZCZYŃSKA, TOMASZ LEWIŃSKI, PAWEŁ NOWAK, BARBARA PAKULSKA, JANINA TWARDY, KRZYSZTOF WALCZEWSKI, KRZYSZTOF WIŚNIEWSKI, ADAM ZAPORA
 


Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w PileSzczegóły wydarzenia


Miejsce wydarzenia: Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile