Tydzień w bibliotece bogaty w ciekawe wydarzenia

Data: 08-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tydzień w bibliotece bogaty w ciekawe wydarzenia   8 maja zaczął się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasło tegorocznej akcji to (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA.

Można je rozumieć jako swobodne, wolne, nieskrępowane nakazami czy przepisami czytanie, a także nieograniczony dostęp do książek w różnym formacie – tradycyjnym, bądź elektronicznym.
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile również uczestniczy w tym ciekawym i ważnym przedsięwzięciu, promującym czytanie, które w Polsce organizowane jest już po raz 15.

- Tydzień Bibliotek to dobra okazja do ciekawego spędzenia czasu, lepszego poznania zbiorów biblioteki, nowych usług, a także ciekawych ludzi i ich pasji. W Tygodniu Bibliotek będziemy prezentowali zbiory archiwalne, m.in. czasopisma z naszego archiwum, stare zbiory multimedialne, ale również będziemy zachęcali do wypożyczania e-czytników i korzystania z platform, do których Biblioteka wykupiła dostęp. Przyjaciele i użytkownicy Biblioteki zaprezentują swoje talenty pisarskie i plastyczne oraz podzielą się swoją wiedzą na przykład podczas warsztatów dietetycznych. Sredecznie zapraszam, wśród wielu propozycji każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego – mówi Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor PiMBP w Pile.

Bogaty program przygotowany przez PiMBPw Pile dla osób w każdym wieku znajdziecie tutaj: http://www.powiat.pila.pl/wydarzenia/nadchodzace/643,xv-ogolnopolski-tydzien-bibliotek-dowolnosc-czytania. Serdecznie zachęcamy do udziału!