Joker awansował do półfinałów mistrzostw Polski juniorów!

Data: 19-02-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Joker awansował do półfinałów mistrzostw Polski juniorów! To rewelacyjna wiadomość. Siatkarze UKS SMS Joker Piła, jako jedyna drużyna z Wielkopolski, awansowali do półfinałów mistrzostw Polski juniorów!

Mieszkańcy Piły i powiatu mogą być dumni. Siatkarze Jokera, na co dzień trenujący w Szkole Mistrzostwa Sportowego, w I LO przy ul. Pola w Pile, przeżywają  swój kolejny sukces. W ćwierćfinałach, które rozegrano w hali przy Bydgoskiej w Pile, zawodnicy Jokera, choć nie mieli łatwo, walczyli jak lwy, by dojść do półfinałów.

Zaczęło się w czwartek, od pewnej wygranej z Błękitnymi Ropczyce. To zwycięstwo bez straty seta była dobrym prognostykiem na następne dni. W piątek trafił się pilanom rywal z najwyższej półki: Norwid Częstochowa. Wielokrotny medalista młodzieżowych mistrzostw Polski wygrał z gospodarzem imprezy, ale dopiero po bardzo zaciętym tie-breaku (18:16).

Ambitny Joker nie mógł sobie już zatem pozwolić na kolejne wpadki i dopiął swego. Wygrał 3:0 zarówno z Ikarem Legnica, jak i dzień później z Kęczaninem Kęty. To w zupełności wystarczyło, żeby po raz kolejny nasza pilska młodzież awansowała do najlepszej szesnastki w kraju.

Naszych siatkarzy na widowni spierał m.in. starosta pilski Eligiusz Komarowski, osobiście im też pogratulował awansu. Radość była ogromna. Teraz Joker będzie jedynym wielkopolskim zespołem w fazie półfinałowej mistrzostw. Gratulujemy!