Rozpoczęły się obchody setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Data: 02-02-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rozpoczęły się obchody setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego W Wyrzysku zainaugurowano powiatowe obchody 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia  tablicy z nazwą ronda (przy Urzędzie Miejskim), które  nosi teraz imię Powstańców Wielkopolskich. Później złożono kwiaty pod obeliskiem przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku.
Dalsza część obchodów odbywała się już w sali widowiskowej szkoły.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Powiatowego Komitetu Honorowego  Obchodów 100. rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 i Odzyskania przez Polskę Niepodległości, którego prezesem jest  Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Ten rok będzie wyjątkowy.  Na terenie całego powiatu będzie odbywać się wiele podobnych uroczystości oraz imprez, które przybliżą historię Powstania Wielkopolskiego. Mamy nadzieję, że zainteresują się nią także osoby, które dotąd nie zajmowały się dziejami regionu – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.