Styczniowa sesja Rady Powiatu w Pile

Data: 26-01-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Styczniowa sesja Rady Powiatu w Pile
Pierwsza w 2018 roku sesja Rady Powiatu w Pile odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”. Teraz już regularnie budynek przy Okrzei będzie miejscem comiesięcznych obrad. W czwartek, 25 stycznia Rada Powiatu w Pile podjęła między innymi uchwały w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w najem i użyczenie pomieszczeń w budynku przy alei Wojska Polskiego 49B w Pile, stanowiącego własność Powiatu Pilskiego.

- Uchwała to dopiero pierwszy, ale bardzo istotny krok do ugoszczenia nowych najemców. W dalszej kolejności zajmiemy się wykazem i ogłoszeniem przetargu, ale wszystkie procedury zostaną podjęte w możliwie najszybszym czasie. Powiatowi bardzo zależy na sprawnym przebiegu tych działań, bowiem zainteresowanych do udziału w przetargu nie brakuje. Do dyspozycji mamy pomieszczenia o łącznej powierzchni przeszło 1 tys. metrów kwadratowych. Bez wątpienia zainteresowanie lokalami wzrosło po termomodernizacji budynku, którą zakończyliśmy jesienią poprzedniego roku. O możliwość wynajmu pytają przede wszystkim podmioty o charakterze medycznym, ale nie tylko – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Przypomnijmy, że nowa jakość budynku przy ulicy Wojska Polskiego 49B to efekt prac przedsiębiorstwa NOVA TERM Andrzeja Cieślika z Gołańczy. Wartość trwających trzy miesiące robót wyceniono na kwotę niespełna dwóch milionów złotych. Pożyczkę na jego termomodernizację, dzięki złożonemu przez Powiat Pilski wnioskowi, przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Ponieważ inwestycja ma walor ekologiczny, realne jest umorzenie części pożyczki w wysokości około 500 tys. zł.