Uczniowie z Mechanika na podium - Hack Heroes

Data: 18-12-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uczniowie z Mechanika na podium - Hack Heroes

Rozstrzygnięta została druga edycja Hack Heroes – ogólnopolskiego konkursu programistycznego, skierowanego do uczniów szkół średnich. Na adres organizatora wpłynęły 73 propozycje. Miło nam poinformować, że wspaniałe, drugie miejsce za pracę pod nazwą „Map Heroes” zajęli reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile. Wyżej uplasowała się jedynie drużyna z Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni. Zwycięzcy odebrali nagrody w siedzibie firmy SAP SE w Warszawie, zajmującej się na co dzień tworzeniem oprogramowań dla przedsiębiorstw. To właśnie SAP, wraz z Fundacją Media 3.0, zorganizowała to przedsięwzięcie.

- Młodzieży oraz ich opiekunom z pilskiego Mechanika należą się duże gratulacje. Tak wysoka pozycja w prestiżowym konkursie świadczy o bardzo dużym nakładzie pracy i wielkich zdolnościach uczestników. To kolejny dowód, że tytuł „Lider Sukcesu”, jaki niespełna rok temu od Zarządu Powiatu otrzymał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile, trafił we właściwe miejsce – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Prace uczestników konkursu powstały w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jak informują organizatorzy, podejmowana przez nich idea ma zachęcać do nauki programowania, ale również do budowania aplikacji rozwiązujących konkretne problemy. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Honorowy patronat nad Hack Heroes sprawowało Ministerstwo Cyfryzacji.