Wiosłowali aż miło! „Nafta” znowu najlepsza

Data: 08-12-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wiosłowali aż miło! „Nafta” znowu najlepsza
Ergometry wioślarskie nie należą do sprzętów łatwych w obsłudze. Tym bardziej słowa uznania należą się uczestnikom kolejnej edycji Mistrzostw Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile oraz Pucharu Starosty Powiatu Pilskiego Szkół Ponadgimnazjalnych właśnie na ergometrach. W rywalizacji wzięło udział ponad 40 studentów i 60 uczniów szkół powiatu pilskiego. Wyścigi kobiet rozgrywane były na dystansie 500 metrów, a mężczyźni ścigali się na dystansie 700 - metrowym. Zawody w hali przy Podchorążych zorganizował Klub Uczelniany AZS PWSZ Piła.

Dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach nagrody wręczyli Prorektor ds. Jakości Kształcenia i Studentów prof. nzw. dr inż. Bolesław Ochodek oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Pile, Przemysław Pochylski, który powiedział: - Puchar Starosty w Ergometrach odbył się już po raz szósty. Miałem zaszczyt reprezentować na zawodach Eligiusza Komarowskiego – starostę pilskiego, który patronował imprezie. Serdecznie gratuluję zwycięzcom klasyfikacji drużynowej z pilskiej „Nafty” oraz triumfatorom indywidualnym: Patrycji Adamek (ZSP nr 2 w Pile) i Hubertowi Przybyłowi (ZS im. S. Staszica w Pile). Warto podkreślić, że Zespół Szkół im. Stanisława Staszica triumfuje w klasyfikacji drużynowej naszych zmagań od samego początku. To naprawdę świetny wynik!

Zwycięzcy Pucharu Starosty Pilskiego Szkół Ponadgimnazjalnych:

Kobiety:
  1. Patrycja Adamek (ZSP nr 2 w Pile)
  2. Julia Krutel (ZS im. S. Staszica w Pile)
  3. Klaudia Adamek (ZSP nr 2 w Pile)

Mężczyźni:
  1. Hubert Przybył (ZS im. S. Staszica w Pile)
  2. Kamil Bąbiński (ZSP nr 1 w Pile)
  3. Przemysław Przepióra (ZSP nr 3 w Pile)

Punktacja drużynowa:
  1. ZS im. S. Staszica w Pile
  2. ZSP nr 1 w Pile