Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych dobiegł końca

Data: 28-11-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych dobiegł końca
Przez pięć dni, do 24 listopada włącznie, szkoły i placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Pilski uczestniczyły w zainicjowanym przez Komisję Europejską „Tygodniu Umiejętności Zawodowych”. Bez wątpienia był to czas wypełniony wydarzeniami o różnym charakterze. Za cel spotkań postawiono między innymi zainteresowanie ofertą kandydatów do szkół. Można przypuszczać, że wielu obecnych na zajęciach gimnazjalistów ma dzięki temu bardziej skonkretyzowany pomysł na dalszą edukację.

- Każda ze szkół przygotowała bogatą ofertę dla obecnych i przyszłych uczniów. Kreatywność młodzieży oraz ich opiekunów nie zna granic. Bez wątpienia tak pozytywne akcje mogą sprawić, że chętnych do kształcenia się w naszych szkołach będzie jeszcze więcej. Każdą z tych szkół polecam, ponieważ wiem, że są to placówki prezentujące wysoki poziom nauczania. Naturalnie, jest w nich też miejsce na realizowanie własnych pasji – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

„Tydzień” zaadresowano do dyrektorów szkół podstawowych prowadzących klasy gimnazjalne z powiatu pilskiego, uczniów, rodziców, pracodawców, instytucji rynku pracy oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. W przedsięwzięciu wzięły udział: I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile, Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile, Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, Powiatowe Centrum Edukacji w Pile, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile i Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile zaplanował „drzwi otwarte” na dni 5-9 grudnia.

Warto dodać, że na bardzo oryginalny pomysł, wieńczący „Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych” wpadł Piotr Halama, dyrektor ZSP nr 2 w Pile, który z piątku na sobotę zorganizował „Noc Zawodów”. Podczas nocnego spotkania w murach szkoły uczniowie mieli własne pokazy, turnieje komputerowe, a także zagrali w piłkę nożną. Gratulujemy inwencji!