Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Olimpiada Ekologiczna Powiatu Pilskiego rozpoczęta

Data: 11-10-2017    Drukuj     Udostępnij

Olimpiada Ekologiczna Powiatu Pilskiego rozpoczęta
Etapem szkolnym, który zorganizowano 20 września, równolegle we wszystkich placówkach oświatowych, rozpoczęła się XVII edycja Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego. O awans na szczebel powiatowy uczniowie z naszego powiatu walczyli w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Pierwszy etap dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych wyłonił laureatów, których zakwalifikowano do zmagań na poziomie gminy. Te zorganizowano 4 października. Ich zwycięzcy spotkają się 20 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pile. Współzawodnictwo odbywać się będzie w trzech kategoriach: o godz. 9.00  uczniowie szkół podstawowych, o 11.00 - klas II i III gimnazjalnych, a o godz. 13.00 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. – Jak co roku czekamy na uczniów specjalizujących się w zakresie ekologii. To dla nas zaszczyt móc gościć tak młodych fachowców w tak istotnej dla nas wszystkich dziedzinie – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Kolejnym szczeblem zmagań z zagadnieniami z zakresu ekologii będzie etap subregionalny. Wezmą w nim udział najlepsi znawcy tematu z powiatów: pilskiego, złotowskiego, czarnkowsko - trzcianeckiego, wągrowieckiego i chodzieskiego. Dziesiąta edycja Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski odbędzie się 7 listopada. Ten etap zostanie zorganizowany przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Uroczyste podsumowanie konkursu przewidziano na 24 listopada. Powiat Pilski przygotował dla laureatów bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.  

- Olimpiada Ekologiczna Powiatu Pilskiego ma bogatą tradycję. Już po raz siedemnasty w murach Starostwa Powiatowego spotkają się dzieci i młodzież specjalizujący się w tematyce ekologii i funkcjonowania złożonych struktur świata przyrody. Konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem również z uwagi na bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, jakie otrzymują jego uczestnicy. Dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, upominki robią wrażenie. Tegoroczny finał zmagań, przewidziany na 24 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”, zapowiada się interesująco – powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.