Seniorzy nie mają wakacji

Data: 08-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Seniorzy nie mają wakacji
Nowa siedziba Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile tętni życiem. Opiekunowie miejsca - pilscy seniorzy nieustannie dbają o atrakcyjny harmonogram wydarzeń. Ostatni, bardzo wymowny przykład to koncert poetycko – muzyczny „Na pięciolinii życia”. Sala wypełniła się do ostatniego miejsca. Wśród gości byli między innymi starosta pilski Eligiusz Komarowski i radni rady powiatu w Pile: Henryk Stokłosa oraz Agnieszka Magnucka.

- Bardzo dziękuję za zaproszenie. To była prawdziwa uczta dla duszy: zjawiskowy, doskonale przygotowany występ. Gratuluję seniorom energii, działajcie tak dalej! Wspaniale jest z wami współpracować – powiedział Eligiusz Komarowski.

Główną bohaterką części artystycznej była Dominika Wróbel. Utalentowanej piosenkarce i poetce towarzyszył Piotr Pawlak, wirtuoz saksofonu i klarnetu. Niemal dwugodzinny spektakl spotkał się ze świetnymi recenzjami. Organizatorzy z UTW dziękują grupie „Melomani”, a w szczególności Weronice Lipieckiej i zespołowi czytającemu wiersze.

Nie da się ukryć, że wielu młodych może naszym seniorom pozazdrościć werwy i chęci do pracy. Brawo!